Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Informace k prodeji kotěte

Jsme malá chovatelská stanice a koťátka nebudeme mívat často. O to více nám záleží na jejich kvalitě a vymazlení. U nás mají tu nejlepší péči a lásku. Stejnou požadujeme po nových majitelích koťátek, a proto si je budeme vybírat. Nedivte se, že se Vás budu trošku vyptávat do jakých podmínek by koťátko šlo, jestli máte doma jiná zvířátka a podobně. A taky jestli nemá někdo doma alergii na kočky. Pokud máte o koťátko opravdový zájem , určitě Vám to nebude vadit. Vždyť je třeba si uvědomit, že je to kamarád, který s Vámi bude žít spousty let a ne nová hračka.

Koťátka od nás půjdou k novým majitelům mezi  13 - 16 týdnem věku  ( podle chovatelského řádu FIFE )  až budou mít za sebou 2-3x odčervení, 2x očkování , čipování a budou mít v pořádku připraveny doklady. Záleží jestli se bude jednat o kotě do tuzemska nebo ciziny, kastrované nebo nekastrované. Budou naučena na běžný chod domácnosti, na WC , čistotná a plně socializována.

S novými majiteli bychom rádi zůstali v kontaktu a budeme rádi za jakoukoliv zprávu nebo fotografii z nového domova.

Cena kotěte

Cena kotěte je individuální . Každé kotě je jiné. V ceně se odráží krevní linie rodičů kotěte, jejich výstavní úspěšnost, poplatek za krytí kočičky, veterinární servis, prvotřídní péče o matku i koťata, krmení superprémiovým krmivem a masem. Záleží jestli se jedná o kotě - mazlíka nebo na výstavy ( s podmínkou kastrace) , nebo kotě do chovu - ve výjimečných případech ( jen prověřeným a spolupracujícím CHS). Dále jestli zůstává kotě v České republice nebo pocestuje do zahraničí. Koťata, která půjdou na mazlíky do zahraničí budou vykastrována a cena bude navýšena o kastraci a očkování proti vzteklině a poplatky za dokumenty od veterináře a případně jiné dokumenty spojeny s vycestováním kotěte do ciziny. Cenu spojenou s přepravou kotěte si hradí nový majitel sám.

Při prodeji kotěte na mazlíka do ČR je podmínkou rovněž kastrace koťátka, kterou si hradí nový majitel . V tomto případě se podle dané situace rozhodnu jestli do nové rodiny půjde již koťátko kastrované  a nebo si kastraci zajistí nový majitel sám. Pokud půjde koťátko do nové rodiny již vykastrované, novému majiteli odpadne starost s  kastrací . Cena koťátka pak bude navýšena o náklady za provedenou kastraci oproti předloženému účtu od veterináře.

Pokud máte o naše koťátka opravdový zájem a dohodneme se, požadujeme zálohu. Ta Vám zaručuje, že kotě již nebude nabízeno k dalšímu prodeji. Záloha je nevratná. Pokud bude nějaká závažná změna z naši strany, zálohu Vám vrátíme.

Výbava koťátka

1) PP - průkaz původu . je to záruka, že si domů opravdu odvážíte koťátko plemene, které jste si vybrali a ne kotě, které se mu podobá. V PP máte uvedeno ještě několik dalších generací koťátka a nově je zde taky uvedeno, že oba rodiče koťátka jsou negativní na GM2 , což je povinné testování u barem. Při koupi již vykastrovaného kotěte nebo kotěte do chovu obdržíte originál PP, u koťat s podmínkou kastrace, na které se domluvíme ve smlouvě , Vám originál zašleme proti obdržení kopie potvrzení od Vašeho veterináře o provedené kastraci kotěte. S kotětem si odvezete kopii PP.

2) Kupní smlouva

3) Koťata budou 2-3x odčervena a 2x naočkovaná . Další potřebné očkování už provede nový majitel a to za rok.

4) Koťata budou čipována

5) EU pet pas  - slouží jako cestovní pas a zároveň očkovací průkaz

6) Koťátka, která půjdou do chovu budou vybavena potřebnými lékařskými vyšetřeními např. vyšetření pupeční kýly u obou pohlaví, vyšetření sestouplých varlat u kocourů. Dostanete kopie genetických testů rodičů koťátka, tiskopis o celkovém zdravotním stavu koťátka před výjezdem do ciziny a podobně. Bude doplněno dle potřeb nových majitelů a předpisů země , kde koťátko pojede.

Všichni noví majitelé budou informováni o dosavadním způsobu krmení a zvycích koťátka. Kotě si do nového domova odveze vzorky krmiva , na které je zvyklé a dárečky. To proto abychom mu usnadnili přechod do jeho nového domova.

 

TOPlist